Selfieccino

0

Kde sa vzal, tu sa vzal, vznikol nápad vytvoriť jedinečné cappuccino. Predstavte si, že prídete do kaviarne, objednáte si zákusok a tento obľúbený kávový nápoj a na mliečnej pene uvidíte svoju fotku. Zdá sa vám to bláznivé? Budete sa čudovať, ale už aj na Slovensku existujú kaviarne, v ktorých vám pripravia selfieccino. Zatiaľ ich je ako šafránu,no tento spôsob zábavy sa začína udomácňovať vo všetkých kútoch sveta.

História selfieccina

História selfieccina nesiaha do ďalekej minulosti. Prvá kaviareň, ktorá začala ponúkať selfieccino bola otvorená približne pred dvoma rokmi v Singapure. V decembri 2017 sa k nej pridala kaviareň The Tea Terrace na slávnej The Oxford Street. V týchto kaviarňach je dodnes možné premeniť cappuccino na selfieccino za necelých 30 sekúnd.

Ako sa pripravuje selfieccino?

Všetko, čo potrebujete k príprave selfieccina je vlastná fotografia, dnes moderne nazývaná “selfie”. Unikátnosťou je, že to nemusí byť výlučne selfie, môže ísť o ľubovoľnú fotografiu, obrázok alebo logo. Obrázok, ktorý chcete vidieť na cappuccine pošlete obsluhe pomocou smarfónu alebo tabletu.
Nasleduje vloženie cappuccina do Coffee printera. Toto špeciálne mechanické zariadenie vytlačí vami želaný obrázok na mliečnu penu cappuccina pomocou neškodnej potravinárskej farby.

Selfieccino je reakciou na narastajúci trend používania sociálnych sietí. Tvorba fotografií samého seba, tzv. “selfie”, je veľmi obľúbená. Najčastejšie sa zvykne fotografia samého seba so selfieccinom, prípadne len selfieccino samotné zverejňovať na Instagrame. Táto sociálna sieť je najmä o pekných a zaujímavých obrázkoch, medzi ktoré táto kávová vychytávka určite patrí. Určite to stojí za vyskúšanie!

 

Photo: @gabnikolaidis

Zdieľaj

O autorovi

Zanechaj odpoveď