Káva ako súčasť dizajnu

0

Ľudská tvorivosť naozaj nepozná hraníc. Dôkazom toho môže byť použitie kávových zŕn v oblasti bytového dizajnu. Možno si teraz myslíte, že to nie je možné. To, či výsledný efekt stojí za to necháme na vašom posúdení. Každý človek je istým spôsobom výnimočný a platí to ako pri názoroch, tak aj pri snahe kávy začleniťť ju do dizajnu nábytku.

Začnime maličkosťami

Kávové zrná je možné napríklad umiestniť na dno svietnika na čajové sviečky . Kávovými zrnami môžete tiež oblepiť vonkajšiu časť svietnika. Ide o jednoduchý a pomerne lacný spôsob využitia kávových zŕn.
Výrobcovia dekoračných nálepiek sa rozhodli udrieť na citlivú strunu milovníkov kávy. Dnes si môžete kúpiť aj nálepky na stenu alebo na podlahu zobrazujúce zrnká kávy. Niektoré sú dokonca s 3D efektom, takže môžete nadobudnúť pocit, že vám na stene visia alebo na podlahe ležia skutočné kávové zrná.

Káva ako súčasť nábytku

Dizajnéri sa vedia vyhrať s kávovým zrnom aj tak, že jeho tvar umiestnia na stôl či na stoličku. Stôl v tvare kávového zrna či stolička s operadlom v rovnakom tvare sú hotová pastva pre oči. Keď už spomíname stôl, jednému dizajnérovi raz napadlo vložiť kávové zrná do vnútra skleneného stolíka. Výsledný efekt naozaj stojí za to.


V zahraničí sa objavili aj lustre s tienidlom v tvare kávového zrna. Zaujímavé je použitie kávových zŕn a nočnej lampy .Kávové zrná sú nasypané v jej priesvitnom tele a nie je tak vidno samotná elektrina. Kreatívne zmýšľajúcich ľudí môže napadnúť aj oblepiť tienidla kávovými zrnami.

Vplyv hnedej farby

Kávové zrná sú väčšinou hnedej farby, preto je dôležité zamyslieť sa nad jej pôsobením. K najznámejším odtieňom hnedej patria:zlatistá béžová, taupe (hnedá s jemným nádychom šedej) a studená béžová.
Svetlejšie odtiene hnedej farby dokážu pôsobiť upokojujúco, vyvolať pocit istoty, stability a pohody. Na druhej strane, hnedá opticky zmenšuje väčšie priestory. V dôsledku toho môže pôsobiť deprimujúco.Použitie hnedých kávových zŕn v rámci dizajnu sa preto odporúča len v primeranej miere.Samozrejme, závisí to aj na konkrétnom človeku, niektorí ľudia vôbec nepociťujú pôsobenie farieb.

Použitie kávových zŕn v rámci bytového zariadenia môže v človeku utvrdiť pocit, že fantázií sa naozaj medze nekladú. Pravdou však je, že použitie kávových zŕn zaujme predovšetkým milovníkov dobrej kávy, majiteľov kaviarní alebo fanúšikovej hnedej farby.

Zdieľaj

O autorovi

Zanechaj odpoveď